2418/979
Tue Poulsen (f. København 1939)
Kvadratisk sofabord med stel af wengé, top ilagt fliser af stentøj, dekoreret med glasurer i brunlige og blålige nuancer. Sign. Tue. H. 40. L./B. 101,5.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Fliser med enkelte afslag/revner.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
1 bud