2419/659
Alfred H. Lilliendahl (f. Engelstrup ved Grevinge 1909, d. 2009)
Uden titel. Sign. AHL - 49; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 70×50.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Original stand med mindre huller og krakeleringer. Formentlig restaureret tidligere, herunder monteret på ny blændramme.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Vurdering
Hammerslag
26 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||