2418/959
Søren Andersen (f. Randers 1926)
To kompositioner med huse og figurer. Sign. SA og dateret hhv. 75 og 76. To oliekridt. Lysmål 28×38,5 og 26×38,5. (2)
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
1 bud