2418/935
“GE 701”. Dobbeltseng af teak, hovedgærde med sjeneflet. Udført og stemplet hos Getama, Gedsted. L. 203. B. 152. Indvendig L. 197. B. 150.
Litteratur: Mobilia 1958.
Litteratur: Getama/Salesco katalog 1959
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
1 bud