2421/68
Seks kaptajnstole af bejdset elme- og egetræ, balusterformede sprosser og ben hvorimellem fodlister. Cirka 1900. (6) .
Brugsslitage. Ridser og mærker. Naturlige revner i træet. Limrester. Enkel stol med en løs samling ved ryg.
Eftersyn
I
Aarhus
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
889942 |