2418/947
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med stel af teak, betrukket i sæde, sider, ryg og armlæn med grønligt uld. 1950–60'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds, pletter og mindre huller.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
1 bud