2418/943
Dansk møbeldesign
Sektretær af palisander, front med tre skuffer og skriveklap, bag hvilken seks skuffer. 1960'erne. H. 111. B. 90. D. 25,5/65.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Nøgle medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
1 bud