2421/​65

Et par barok kaminbukke af malm. 18. årh. H. 60. B. 32. Samt kaminforsats af gennembrudt messing, 19. årh. H. 19. B. 113. D. 30. (3)

Proveniens: Valdemars Slot, Tåsinge. Kaminbukkene og forsatsen har stået i “Lensbaronens Sovegemak” (se oversigtsplanen: inv. nr. LS I 02).

Brugstegn.

Eftersyn
I Lyngby
Sælges
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?