2420/101
Lille østrigsk bordur af forgyldt bronze, rundt urhus båret af sfinxer på base. 19. årh. H. 20. B. 15. D. 7.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Glas foran skiven mangler.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Vurdering
Hammerslag
38 bud
1156356 (Autobud) | ||
1081679 | ||
1156356 (Autobud) | ||
1081679 | ||
1156356 (Autobud) | ||
1081679 | ||
1156356 (Autobud) | ||
1081679 | ||
1156356 (Autobud) | ||
1081679 | ||
1156356 (Autobud) | ||
1081679 | ||
1156356 (Autobud) | ||
927786 | ||
1156356 (Autobud) | ||
1081679 | ||
1156356 (Autobud) | ||
1081679 | ||
1156356 (Autobud) | ||
1081679 | ||
1156356 | ||
1081679 (Autobud) | ||
1156356 | ||
1081679 (Autobud) | ||
929505 | ||
1081679 (Autobud) | ||
929505 | ||
1081679 (Autobud) | ||
929505 | ||
1081679 (Autobud) | ||
929505 | ||
1081679 (Autobud) | ||
967615 | ||
1081679 | ||
927786 | ||
1081679 | ||
37650 | ||
980692 |