2420/​358

To kinesiske bojaner af porcelæn, dekorerede med fugle og blomster. Den ene stemplet. 20. årh. H. 30. (2)

Den ene bojan med afslag på lågknop og kant. Overfladeridser.

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
814077 1.200 DKK