2420/302
Hugo Grün, m.fl.
Karaffel af slebet krystal med montering af sølv. Udført hos Hugo Grün, 20. årh. H. 38,5. Samt karaffel af slebet glas med montering af sterlingsølv. 20. årh. H. 33.5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene karaffel med mindre afslag.
Vurdering
Hammerslag
4 bud
1113666 | ||
900678 | ||
800207 | ||
900678 |