2420/​302

Hugo Grün, m.fl.

Karaffel af slebet krystal med montering af sølv. Udført hos Hugo Grün, 20. årh. H. 38,5. Samt karaffel af slebet glas med montering af sterlingsølv. 20. årh. H. 33.5. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene karaffel med mindre afslag.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
1113666 1.650 DKK
900678 1.600 DKK
800207 1.550 DKK
900678 1.500 DKK