2420/96
Tupilak af udskåret kaskelottand. Physeter Macrocephalus. 20. årh.s midte. H. 8,5.
CTES-certifikat gyldigt inden for EU foreligger.
Gulnet. Mørke mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på fod.
Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Vurdering
Hammerslag
1 bud
237551 |