2420/161
Hans Alaufesen (f. Aasiaat/Egedesminde 1922, d. 1982)
Zakæus Andreasen (f. 1921, d. 1985, Grønland)
Tre figurer af udskåret træ. Delvist signerede. H. 23–25. (3)
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
1 bud
906830 |